,,Zróbmy sobie samochód!” – klasy szóste na warsztatach stolarskich

W ramach lekcji techniki, 5 i 8 marca 2024r. uczniowie klas szóstych wybrali się do Żywej Pracowni na warsztaty stolarskie. Po zajęciach teoretycznych o drewnie, na których uczniowie poznali jego budowę, cechy fizyczne i właściwości mechaniczne, a także narzędzia, które są potrzebne w pracy stolarskiej, mogli wreszcie własnoręcznie przekonać się jak wdzięcznym jest materiałem.

Uczestnicy zajęć doświadczyli jak ostra jest piła japońska, która migiem przecina spory drewniany klocek, a każdy uczeń wykonał dla siebie mały samochodzik. Zadanie było nie lada wyzwaniem, ponieważ każdy z uczniów musiał najpierw wywiercić dziury, przybić gwoździe, skleić elementy, wyszlifować całość papierem ściernym, a na końcu ozdobić. Powstały, wyścigówki, ciężarówki, auta z bajek, samochód – dinozaur, a nawet Pepe Pan Dziobak z ,,Fineasza i Ferba”.

Wszyscy byli bardzo zaangażowani w tworzenie własnego dzieła. Efekt końcowy przerósł oczekiwania, nawet samych konstruktorów. Uśmiechy na twarzach i widoczne przejęcie swoją pracą, to wyraźny sygnał, że ten czas nie był stracony.