Szkolny Turniej Szachowy

W dniach od 4 do 8 marca w naszej szkole podczas zielonych przerw odbywał się Turniej Szachowy. W zawodach brało udział 25 uczestników z klas IV-VIII. Każdy z nich rozegrał pięć partii. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała pani Katarzyna Szczurek wraz z uczniami Aleksandrem Aksamitem i Patrycją Pająk. Za oprawę techniczną konkursu odpowiedzialni byli uczniowie klasy VIa.

Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem nie tylko uczestników, ale również innych uczniów, którzy kibicowali swoim kolegom i koleżankom. Wśród szkolnych szachistów panowała atmosfera skupienia, spokoju, a przede wszystkim chęci wygranej.

Należy pamiętać, że szachy to gra niezwykle wartościowa, ponieważ stanowi specyficzną kombinację sportu, naukowego myślenia i elementów sztuki. Gra w szachy doskonali pamięć i uwagę, rozwija zdolność koncentracji, logicznego myślenia. Wpływa również na rozwijanie pozytywnych cech i postaw takich jak obiektywizm, tolerancja i wytrwałość w dążeniu do celu.