Klasa 5a w Muzeum Inżynierii i Techniki

Klasa 5a spędziła Dzień Kobiet w Muzeum Inżynierii i Techniki, które znajduje się w jedynym w Europie, prawie w całości zachowanym, zespole zajezdni tramwajowej przy ulicy Św. Wawrzyńca.

Podczas lekcji muzealnej uczniowie wybrali się w podróż po historii transportu zbiorowego w Krakowie. Spacerując po hali oglądali zabytkowe wagony, a do niektórych mogli nawet wejść. Na zakończenie warsztatów wszyscy mieli okazję wcielić się na chwilę w rolę motorniczego i skorzystać z symulatora jazdy tramwajem. Jak się okazało, wcale nie jest to takie proste.

Przez resztę czasu uczniowie oglądali wystawę stałą, która okazała się bardzo ciekawa, tym bardziej, że można było wielu rzeczy dotknąć. Niektórych intrygowały urządzenia techniczne, innych bardziej zainteresowała historia miasta. Warto tam będzie kiedyś wrócić.