Udział szkoły w Europejskim Tygodniu Kodowania

Nasza szkoła jak co roku włączyła się w CodeWeek. To przedsięwzięcie organizowane jest każdego roku nie tylko w Polsce, ale i w wielu krajach na całym świecie w jednym czasie. Skierowane jest ono do wszystkich, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. Główny celem tego wydarzenia jest promowanie kodowania i programowania. To możliwość poznania gier logicznych, grafiki komputerowej czy elementów robotyki.

Ponadto w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania każda chętna osoba może wziąć udział w ogólnodostępnych, bezpłatnych wydarzeniach dotyczących programowanie. W naszej szkole w czasie trwania CodeWeek uczniowie programowali zarówno na lekcjach jak i na zajęciach koła informatycznego, bawiąc się i rozwijając umiejętności logicznego myślenia przyczynowo skutkowego.

Za włączenie się i udział w całym przedsięwzięciu szkoła otrzymała certyfikat.