Szlachetna paczka – ostatnie chwile na przyłączenie się do akcji!

Szanowni rodzice! Drodzy uczniowie!

Po raz kolejny nasza szkoła bierze udział w akcji Szlachetna Paczka. W tym roku pomagamy rodzinie z dwójką małych, chorych dzieci (2 lata i 9 miesięcy).

Pani Aleksandra mieszka wraz z partnerem i dwójką dzieci. Młodsza dziewczynka urodziła się z przepukliną i możliwe, że w przyszłości będzie musiała być operowana. Starsza córka Kasia jest wcześniakiem. Dodatkowo jest po zawale, przez co nie rozwija się tak szybko jak jej rówieśnicy. Ma problemy z koncentracją i wymaga dużej uwagi. Partner pani Aleksandry cierpi na chorobę wrzodową i ma niesprawne ręce, przez co nie jest w stanie podjąć się pracy w swoim starym zawodzie (był cukiernikiem). Rodzina utrzymuje się z różnych zasiłków.

Zbieramy środki finansowe na zakup komody i kuchenki gazowej.

Potrzebne są również następujące rzeczy:

• żywność trwałą (np. herbata, kawa, mąka, makaron, cukier, olej, konserwy)
  • zupki dla dzieci w wieku 7-8 miesięcy, mleko modyfikowane (np. Beblion 2, dla wcześniaków),
    soczki, przeciery dla dzieci, kaszki dla 2-latki
  • środki czystości (np. mydło, szczoteczki do zębów, płyny czyszczące, proszek do prania)
  • odzież (np. kurtki na zimę, buty- konkretne rozmiary posiadają opiekunowie akcji)
  • wyposażenie mieszkania (np. kołdra, poduszki, ręczniki, koc, poszewki, dywan)

Zbiórka potrwa do 07.12. 2022 (tj. środa). Dary można gromadzić w klasach, a środki finansowe
można zostawić w sekretariacie (w kopercie z napisem Szlachetna Paczka) lub bezpośrednio przekazać
do rąk P. Ani Tyszeckiej, P. Ani Gajewskiej lub P. Olgi Rodakowskiej.  Pomagajmy!