Biblioteka
PODSUMOWANIE – III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwach „Przerwa na czytanie”

W październiku 2022 r. po raz siódmy w Polsce i trzeci na świecie odbyło się wielkie święto czytelników i książek – PRZERWA NA CZYTANIE – bicie rekordu w czytaniu na przerwie.
Do akcji zgłosiły się 2882 placówki, prawie tysiąc więcej niż w zeszłym roku (2667 instytucji w Polsce i 22 w innych państwach). Rekord z 2021r. został pobity o ponad 200 tysięcy osób!

NOWY REKORD 2022r. w liczbie osób czytających na przerwie wynosi 578 TYSIĘCY 433 OSÓB!

W naszej szkole akcja odbyła się 28 października, a liczba wszystkich czytających na przerwach to 393 osoby. Dziękuję za aktywny udział w tym Międzynarodowym przedsięwzięciu, którego celem jest zwrócenie uwagi, że czytanie ma wiele pozytywnych stron i wcale nie jest nudne, a wręcz przeciwnie, czytając można się dobrze bawić i wiele nauczyć.

Akcja była realizowana w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych i kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”

Dziękuję, że byliście częścią tego wydarzenia.
Bernadeta Żarnowska