Czuwanie modlitewne uczniów w intencji zmarłego Ojca Świętego Benedykta XVI

Benedykt XVI pełnił rolę zwierzchnika Kościoła Katolickiego od kwietnia 2005 roku do lutego 2013 roku. Jako papież rozpoczął swój pontyfikat następującymi słowami:

Umiłowani bracia i siostry. Po wielkim papieżu Janie Pawle II kardynałowie wybrali mnie – prostego, skromnego pracownika winnicy Pana. Pocieszam się faktem, że Pan potrafi się posługiwać niedoskonałymi narzędziami i działać przy ich pomocy, a przede wszystkim zawierzam się waszym modlitwom. W radości Pana zmartwychwstałego, ufni w Jego stałą pomoc, idziemy przed siebie. Pan nam pomoże, a Maryja, Jego Najświętsza Matka, stoi u naszego boku. Dziękuję.

Od 2013 roku pełnił rolę emerytowanego papieża wciąż pozostając w pamięci wielu wiernych. Odszedł do domu Pana 31 grudnia 2022 roku. W swoim testamencie duchowym prosi nas o modlitwę:

Módlcie się za mnie, aby Pan, pomimo wszystkich moich grzechów i niedoskonałości, przyjął mnie do wiecznych przybytków.

Spełniając prośbę Ojca Świętego będziemy modlić się w jego intencji 5 stycznia od godziny 8 do 11:05.

8:00 – 8:20   kl. I a i I b – Tajemnica I  Zmartwychwstanie Pana Jezusa

8:20 – 8:40   kl. II a i II b – Tajemnica II Wniebowstąpienie Pana Jezusa

8:40 – 9:00   kl. III a i III b – Tajemnica III   Zesłanie Ducha Świętego

9:00 – 9:20  kl. IV a i IV b – Tajemnica IV  Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny