Zwycięstwo w konkursie “PRAWO – RATOWNICTWO – BEZPIECZEŃSTWO

W zeszłą środę (22 listopada 2023 r.) w Tauron Arenie Kraków odbył się finał VI edycji konkursu, „Prawo, ratownictwo, bezpieczeństwo”. Organizatorami imprezy były Straż Miejska Miasta Krakowa oraz Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. Do finału zakwalifikował się zespół z naszej szkoły w składzie: Olga Kosowska i Jan Szczurek z klasy VIII a oraz Jakub Kursa z klasy VIII b.

Finałowa rozgrywka odbyła się w formule escape roomu’u. Zadaniem uczniów było wykonanie poleceń ukrytych w zaszyfrowanych skrzynkach. Wygrać miała drużyna, która jako pierwsza zrealizuje wszystkie zadania i otworzy ostatnią skrzynkę. Ta drużyną okazał się właśnie nasz zespół.

Oprócz sporej dawki praktycznej wiedzy, uczniowie wykazali się sprawnością fizyczną, bardzo dobrą współpracą i umiejętnością pracy zespołowej. Przy okazji świetnie się bawili.

GRATULUJEMY!

Obecnych siódmoklasistów już teraz zachęcamy do podjęcia wyzwania w przyszłym roku 🙂