Wyjście na Politechnikę Krakowską 8a

Jakie to uczucie siedzieć za kierownicą bolidu elektrycznego rozwijając zawrotną prędkość 300 km/godzinę czy symulatora tramwaju poruszającego się po naszym mieście? Mogli się o tym przekonać uczniowie klasy 8a podczas wizyty na Wydziale Mechanicznym Politechniki Krakowskiej.

Wśród licznych atrakcji, które zobaczyliśmy, należy wymienić projekt studentów zespołu PK MechPower, który przeznaczony jest do startu w międzynarodowych zawodach Formuła Student. Ósmoklasiści mieli szansę  sprawdzenia swoich sił w roli kierowcy rajdowego, w symulatorze jazdy zbudowanym w oparciu o replikę bolidu Formuły 1.  Dużą popularnością cieszyła się też ,,jazda po Krakowie” w Symulatorze Tramwaju NGT6 czyli możliwość wcielenia się w rolę motorniczego tramwaju, poznanie zasad ruchu zbiorowego. Nie można nie wspomnieć o  świecie robotów czyli pokazach działania robotów przemysłowych, mobilnego robota MIRA, robotów podwodnych – ławica Cyberryb oraz robotów humanoidalnych.

Mieliśmy też okazję zobaczyć jak zaprojektować i wykonać druk 3D czy też wizualizację oddymiania budynków. Miłym przerywnikiem było spotkanie z designem i obejrzenie prac dyplomowych studentów, których oprócz techniki, fascynuje także sztuka.

Wszechstronność Wydziału Mechanicznego jest naprawdę duża i nie brakuje tutaj ludzi z pasją do pracy i nauki.