Wyjście w ramach Doradztwa Zawodowego

Klasa 8a i 8b w minionym czasie miały świetną okazję zapoznać się z pracą osób zatrudnionych na lotnisku w Balicach. Centrum Edukacji Lotniczej gościło naszych uczniów prezentując zarówno zawody  (jest ich już około 80! ), miejsca pracy  w Kraków AIR PORT,  jak i specyfikę funkcjonowania portu lotniczego. Wciąż rozrastające się lotnisko stwarza wiele możliwości.

Młodzież mogła wczuć się w zadania marszałka próbując wirtualnie zaparkować samolot, czy też przekonać się co służby bezpieczeństwa mogą odebrać pasażerom. Ósmoklasiści poznali również czym jest konwencja CITES. Po takiej gruntownej edukacji, już nikt z naszych uczniów nie zabierze na pokład samolotu żadnych niebezpiecznych przedmiotów, a kiedy zauważy sokolnika, nie zdziwi się co on tutaj robi. Najważniejsze jednak, że uczniowie znów poszerzyli swoje horyzonty, gdzie i  w jakim charakterze można pracować, a praca tutaj z pewnością nie będzie nudna.