Wspomnienie Imienin Siostry Dyrektor

20 stycznia, przeddzień wspomnienia św. Agnieszki, obchodziliśmy w naszej szkole dzień imienin naszej Siostry Dyrektor – s. Agnieszki. Już od tygodnia poszczególne klasy modliły się w różnych intencjach naszej Solenizantki, a w piątek podczas wspólnego apelu porannego zmówiliśmy dziesiątek różańca na uszytym przez uczniów klas VI różańcu. To nasze spotkanie uroczyście rozpoczął chór szkolny pod batutą p. Ani Kanarkiewicz, który wprowadził nas w radosny nastrój.

Klasy IV-VIII na czele z Samorządem Szkolnym przygotowały humorystyczny, słowno-muzyczny program artystyczny. Podczas tej części Jan Kobuszewski pytał w piosence „Czy tutaj mieszka panna Agnieszka?”, później dowiedzieliśmy się jakimi cechami charakteryzują się panie noszące imię Agnieszka, a na koniec Marysia i Janek z kl. VIa pięknie zaśpiewali życzenia słowami piosenki „Wszystkiego najlepszego …”

Podczas spotkania z uczniami kl. I-III, dużą atrakcją był występ kl. IIIb w przedstawieniu pt. „Bajka o łaciatym słoniu Bombi”, z którego wszyscy dowiedzieliśmy się, że najważniejsze w naszym życiu jest to, żebyśmy mieli dobre serce, a wtedy wszystkim z nami będzie dobrze. Klasy młodsze przygotowały również piękne, życzenia i małe upominki, które wywoływały radość nie tylko na twarzy naszej Solenizantki.

To był naprawdę czas dany z Serca dla Serca.