Tydzień Serviam – uczymy się co to znaczy ,,służyć”

W dniach od 23 do 27 stycznia w naszej szkole obchodzimy Tydzień Serviam, który dla uczniów i nauczycieli jest okazją do zastanowienia się nad znaczeniem tematu wiodącego szkoły.

Szanujcie się wzajemnie, wspomagajcie i znoście w Jezusie Chrystusie.

Podczas ostatnich dni staraliśmy się odpowiedzieć na pytanie czy nasze serca są gotowe do służby Bogu i bliźnim, a także postarać się jeszcze lepiej wypełnić polecenie Św. Anieli.

Każda uczeń w klasie miał możliwość wylosowania imienia koleżanki, kolegi lub wychowawcy i stać się dla nich cichym przyjacielem, który mógł ofiarować modlitwę, dobre słowo czy pomóc w potrzebie.

W szkole trwa również zbiórka cukru od rodzin, która ma na celu wesprzeć podopiecznych Dzieła Pomocy Św. Ojca Pio, a samorząd uczniowski organizuje kawiarenkę Cafe Serviam dla uczniów klas IV -VIII, nauczycieli i pracowników oraz gości z Erasmusa.