Tydzień serviam – gra „W drogę ze św. Anielą”

Od 22 do 26 stycznia tradycyjnie jak co roku w naszej szkole trwał Tydzień Serviam. To czas, kiedy wspominamy Św. Anielę Merici (założycielkę Towarzystwa Św. Urszuli), przypominamy znaczenie słowa serviam i uświadamiamy sobie, że w życiu każdego z nas to słowo jest zawsze żywe! 🙂 Pokazujemy, że serviam jest obecne w naszych sercach poprzez uśmiech, dobrą rozmowę, modlitwę, zwyczajną codzienną pomoc czy większe działania charytatywne.  Któż jak nie Matka Aniela jest szczególnym wzorem do naśladowania?

Szczególnym czasem ze Świętą był udział w grze „W drogę ze św. Anielą”, w której reprezentanci z każdej z klas IV-VIII wykazali się bogatą znajomością ważnych szczegółów z życia naszej patronki.  Pionkami byli sami uczniowie, którzy zgodnie z regułami przechodzili na kolejne pola, a stając na polach żółtych i zielonych odpowiadali na pytania. Mimo rywalizacji podczas gry panowała miła i życzliwa atmosfera. Nawet jeśli niektórym uczestnikom ani razu nie udało się wyrzucić sześciu oczek na kostce, nikt się nie złościł. Towarzyszył nam uśmiech i wiele pozytywnych komentarzy. PO PROSTU SERVIAM!