Szlachetna paczka

W tym roku po raz kolejny dołączyliśmy do ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka. Pomagaliśmy rodzinie z 2 małych dzieci –  2-letnią Kasią i 10 miesięczną Kingą. Starsza dziewczynka jest wcześniakiem i dodatkowo jest po zawale, przez co nie rozwija się tak szybko jak jej rówieśnicy. Natomiast młodsza urodziła się z przepukliną. Potrzeby rodziny były duże, ale jak zwykle zbiórka darów okazała się sukcesem.

W piątek 09.12 uczniowie z wolontariatu wraz z opiekunami pakowali zgromadzone dary. Udało się zgromadzić 19 paczek różnej wielkości, które zawierały m.in.: pościel, ręczniki,  żywność trwałą, żywność dla dzieci, środki chemiczne, kosmetyki, czajnik, ubrania, zabawki np. rowerek dziecięcy, pieluchy a nawet dywan.  Udało się także zebrać ponad 6 tysięcy złotych, które zostały przeznaczone na zakup potrzebnych sprzętów.  Rodzina otrzymała  łóżko dla dziecka, lodówkę, komodę, bony na zakup kuchenki gazowej do Media Markt, bony na zakup obuwia do CCC oraz bony do Carrefoura. Wszystkim zaangażowanym w naszą akcję bardzo dziękujemy.

Rodzina jest niezmiernie wdzięczna za otrzymaną pomoc.

Anna Gajewska i Anna Tyszecka – opiekunki wolontariatu