Święto Patronalne Szkoły

21 października to dla szkoły piękny dzień. W tym roku rozpoczęliśmy go krótką formą artystyczną przygotowaną pod opieką S. Moniki przez uczniów klasy VIIa. Młodzi aktorzy w ciekawy sposób przedstawili najważniejsze wydarzenia z życia św. Urszuli – męczennicy żyjącej na przełomie IV i V w., która w obronie wiary i miłości do Boga oddała swe życie.

Tego dnia oczywiście nie zabrakło życzeń skierowanych pod adresem naszych Sióstr, które tak jak św. Urszula oddały swoje życie Bogu. Miłym i ważnym momentem było wręczenie nagród dla nauczycieli oraz odznak serviam dla rodziców i uczniów. Tradycyjnie dla wszystkich obecnych tego dnia nie zabrakło urszulańskiego ciasta tzw. kruszonki.

Na zakończenie naszej uroczystości przypadła Msza Św., podczas której odbyło się ślubowanie klas pierwszych oraz wręczenie statuetek św. Urszuli dla zasłużonych absolwentów. To był naprawdę piękny dzień.