Biblioteka
Święci wokół nas – spotkanie autorskie z pisarką książek dla dzieci Ewą Stadtmüller

W związku z minionym dniem Wszystkich Świętych, 6 listopada odbyły się dwa spotkania z p. Ewą Stadtmüller, pierwsze dla uczniów kl. III, a drugie dla drugoklasistów. Obydwa spotkania dotyczyły świętych, o których w swoich książkach opowiada pisarka. Pani Ewa na spotkania przyprowadziła gości – kukiełki świętych m.in. Szymona z Lipnicy, brata Alberta, królowej Jadwigi, siostry Faustyny, Jana Pawła II i jeszcze kilka innych. Były one ciekawym uzupełnieniem zagadek, opowieści oraz różnych historii i legend związanych ze świętymi postaciami, zwłaszcza krakowskimi. Podczas spotkania uczniowie nie tylko dowiedzieli się o nich różnych ciekawostek, ale również wykazali się bogatą wiedzą z życia świętych.

Konkluzją spotkania było stwierdzenie, że każdy z nas dąży do świętości i może świętym zostać, niezależnie od bogactwa, umiejętności czy wykształcenia. Ważna jest miłość do Boga i miłość do drugiego człowieka.