Spotkanie z Hansem Christianem Andersenem

Na dzień drugiego kwietnia przypada Międzynarodowy Dzień Książek dla Dzieci. Dzień ten został wybrany na podkreślenie znaczenia literatury dla dzieci ze względu na to, że 2 kwietnia 1805 roku urodził się najbardziej znany na całym świeci bajkopisarz H. Ch. Andersen. Z tego też powodu w bibliotece szkolnej, 9 i 10 kwietnia odbyły się imprezy czytelnicze pod hasłem „Spotkanie z Hansem Christianem Andersenem”. Uczniowie kl. I – III podczas prezentacji zapoznali się z życiorysem tego pisarza i odgadywali tytuły baśni po wysłuchaniu fragmentów czytanych przez uczennice klasy VIIa i VIIb.

Na koniec spotkania uczniowie bardzo chętnie rozwiązywali multimedialne quizy, które wywołały wiele emocji. Podczas spotkań wyraźnie wybrzmiało motto, że nie musimy być piękni i bogaci, aby zyskać międzynarodową sławę. Liczy się dobro, sprawiedliwa ocena siebie i wytrwałość w dążeniu do celu!