Przedstawienie profilaktyczne

W zeszły czwartek uczniowie klas III i IV uczestniczyli w przedstawieniu profilaktycznym pt. „Smartfon – opowieść o tym jak Czarodziej i Smok pokonali Cyberbestiora”, przygotowanym przez Strażników Miejskich.

To dalsze losy Adasia, którego poznaliśmy już wcześniej w spektaklu „W Królestwie zakręconego czasu”. Adaś jest już w szkole podstawowej i właśnie dostał swój wymarzony prezent – smartfon. Niestety – jak
każdy jego użytkownik, musi się zmierzyć z zagrożeniami czyhającymi na dzieci korzystające z telefonów bez kontroli rodziców oraz bez wiedzy na temat niebezpieczeństw w Internecie.

Hejt, nieprawdziwe treści, ośmieszanie i poniżanie innych, umawianie się przez internet z nieznajomymi, umieszczanie danych wrażliwych na portalach społecznościowych – to tylko niektóre z zagrożeń, o których strażnicy ds. profilaktyki rozmawiali z Adasiem w trakcie spektaklu. Było to bardzo ciekawe i pouczające przedstawienie.