Profilaktyka ze Strażą Miejską

Strażnicy Miejscy systematycznie wspomagają działania profilaktyczne realizowane w naszej szkole.

W tym półroczu zajęcia odbyły się  w klasach I, III i VI (2 listopada, 20 grudnia).

Tematem przewodnim wszystkich zajęć było szeroko rozumiane bezpieczeństwo. Najmłodsi utrwalili sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, nauczyli się jak reagować w sytuacji ataku psa, dowiedzieli się jak dbać o siebie w kontakcie z obcymi. W klasach III poruszona została kwestia bezpiecznego korzystania z sieci, natomiast uczniowie klas VI wzięli udział w warsztatach dotyczących przemocy i prześladowania innych (także w sieci). Uczniowie z dużym zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach, a przede wszystkich zdobyli konkretne umiejętności.

Bardzo dziękujemy Straży Miejskiej za współpracę, zwłaszcza p. Tomaszowi Burkat, który przeprowadził wszystkie wyżej wymienione zajęcia.