Ksiądz Marek Dziewiecki w naszej szkole

Dnia 30 stycznia gościliśmy w naszej szkole księdza Marka Dziewieckiego. Ksiądz Marek jest doktorem psychologii, znanym i cenionym edukatorem z zakresu wychowania i profilaktyki, autorem wielu książek i publikacji.

Przed południem uczniowie najstarszych klas, VII i VIII uczestniczyli w konferencji pt. „Jak żyć by być szczęśliwym”. Usłyszeli wiele ważnych wskazówek dotyczących dbania o siebie, o swoje zdrowie, o relacje z innymi i co istotne – z samym sobą.

Nauczyciele, a na koniec licznie zgromadzeni rodzice także mieli okazję ubogacić się wskazaniami ks. Marka. Do nauczycieli nasz gość mówił o kwestiach empatii i asertywności w wychowaniu. Temat konferencji dla rodziców brzmiał „Wychowywać dziś, czyli kochać, wymagać i chronić”.

Bardzo dziękujemy Księdzu za przyjęcie naszego zaproszenia i podzielenie się bogactwem swej wiedzy i doświadczenia. Liczymy na kolejne spotkania.