Klasa 5 b na spektaklu muzycznym

W poniedziałek, 25 września uczniowie z kl.5 b wybrali się do kina Kijów, gdzie występował gościnnie warszawski Teatr Muzyczny Syrenka. Tego dnia można było obejrzeć spektakl oparty na utworze Ferenca Molnara “Chłopcy z Placu Broni”. Uczniowie – świeżo po lekturze książki – z zaciekawieniem śledzili adaptację teatralną. Z jednej strony była ona wierna wersji książkowej, z drugiej natomiast wzbogacona o różnorodne utwory muzyczne i ciekawe środki wyrazu. Postać Nemeczka, który – choć najmniejszy z chłopców i bojaźliwy – okazuje się prawdziwym bohaterem, wzrusza i inspiruje w każdym czasie. Honor, uczciwość, przyjaźń, odpowiedzialność, poświęcenie – to wartości, które nie przemijają. Dzięki formie teatralno-muzycznej historia chłopców z Placu Broni stała się dla nas jeszcze bliższa.