Jesiennie w klasie 2a

Jesień to piękna pora roku. Klasa 2a powitała ją wykonując piękne, kolorowe lapbooki i wybierając się na warsztaty do Lasku Wolskiego. Dzięki własnoręcznie przygotowanej książeczce uczniowie łatwiej mogli
przyswoić i uporządkować wiedzę o jesieni. Znalazły się w niej informacje o pogodzie charakterystycznej dla tej pory roku, o darach ogrodu, sadów i lasów. Ta metoda zbierania informacji bardzo spodobała się uczniom i dała im dużo radości. Dzieci wykazały się kreatywnością i pomysłowością.

W czwartek (29.09.22) dzieci wybrały się do Centrum Ekologicznego “Symbioza” w Lesie Wolskim. Uczniowie mogli poobserwować jak zmienia się przyroda o tej porze roku. Dowiedzieli się jakie drzewa rosną w Lesie Wolskim i jak są zbudowane. Dzieci mogły również powąchać i dotknąć różnorakich roślin. Polecamy każdemu taki dydaktyczny spacer do lasu.