Biblioteka
III Międzynarodowa edycja VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie

28 października w naszej szkole odbyła się akcja bicia rekordu w czytaniu na przerwie. Podczas czterech pierwszych przerw wszyscy uczniowie obecni w tym dniu w szkole wraz z nauczycielami i innymi pracownikami czytali książki. Uczniowie klas starszych czytali na korytarzach, natomiast uczniowie klas I-III w wyznaczonych „Strefach czytania”. Większości uczestników bicia rekordu przyniosło swoje ulubione książki z domu, ale znalazła się również spora grupa uczniów, która podczas pierwszej przerwy przyszła wypożyczyć książki z biblioteki. Uczniom klas I i mniejszym grupom z klas II czytały koleżanki z klas VI, VII i VIII. Cała akcja podobała się uczniom, głównie tym najmłodszym, tym którzy chętnie czytali oraz tym którzy z zaangażowaniem słuchali czytane teksty.

W naszej szkole w II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie „Przerwa na czytanie” uczestniczyło 393 osoby, w tym największą ilość stanowili oczywiście uczniowie – 335. Wszystkim czytającym bardzo dziękujemy i życzymy im dobrych książek.