Wymiany międzynarodowe
Erasmus+ Turcja 08-14.10.2023 r.

W dniach 08-14 października szóstka uczniów z naszej szkoły (Adam Konopacki-Maciuk, Kornelia Nytko, Eliza Pronobis, Karolina Płatek, Helena Rojek, Barbara Skoczylas) wraz z opiekunami (Magdalena Langer, Julia Rejman) gości w szkole w Istambule w ramach projektu Erasmus+. Tytuł projeku to ,,Move and demand healthier food”.

Poniżej relacja uczestników z dwóch pierwszych dni mobilności:

,,Pierwszy dzień upłynął nam na poznawaniu się, kultury gospodarzy, a także przedstawiania informacji o nas, naszej szkole i Krakowie. Mieliśmy również możliwość zjeść tradycyjne tureckie potrawy, zagrać w kilka gier zręcznościowych i odwiedzić szkołę goszczącą”

,,Drugi dzień upłynął bardzo aktywnie. Spacerowaliśmy wzdłuż Bosforu, oglądając miasto, jego architekturę, a także życie mieszkańców Stambułu. Pocwiczyliśmy fitness pod chmurką, a także karmiliśmy gołębie. Zwieńczyliśmy dzisiejsze aktywności piknikiem w parku. Słońce towarzyszyło nam przez cały dzień!”