Aktualności
Długopisy 3D na kole informatycznym

Długopisy 3D na kole informatycznym

Na jednych z zajęć koła informatycznego uczniowie klas 4-6 zamienili się w prawdziwych konstruktorów i wykonawców nowo wymyślonych przedmiotów. Za pomocą innowacyjnych gadżetów do rysowania stworzyli to, co im wyobraźnia podpowiedziała. Były to oprawki do okularów, breloczki do kluczy w różnych kształtach (na przykład serca), obudowy na telefon, wisiorki, kolczyki, małe i większe zwierzątka, podstawki pod kubki, zawieszki, różnego rodzaju, ozdoby do domu, a nawet niektórzy pomyśleli przyszłościowi o Dniu Mamy i stworzyli dla niej ozdobną przywieszkę. Nie zabrakło również brył geometrycznych, budowli np. wieży Eiffla czy mostów…W jaki sposób się to udało? Wszystko za sprawą zakupionych do szkoły długopisów 3D.

W dużym uproszczeniu długopis 3D działa na podobnej zasadzie jak drukarka 3D tylko w wersji miniaturowej. Pisak 3D służy do „malowania w powietrzu”, czyli tworzenia trójwymiarowych modeli.

To wcale nie jest tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać. Do długopisu należy po prostu włożyć dołączony do zestawu kolorowy plastikowy filament. Naładowane urządzenie podgrzewa plastik przez co ten topi się, a dysza drukująca wypuszcza roztopioną substancję przez końcówkę. Filament wypuszczony z długopisu przestaje być poddawany działaniu wysokiej temperatury, przez co bardzo szybko zastyga i staje się trwały. Można zatem stworzyć wiele ciekawych konstrukcji, ozdób, zabawek, postaci – słowem wszystko, co tylko podsunie Ci wyobraźnia! Stworzona rzecz jest do tego trwała i może służyć jako pamiątka, ozdoba domu, zabawka czy prezent dla kogoś bliskiego.

Tags :
Skip to content