2 października – Świętych Aniołów Stróżów

„Aniele Boży, Stróżu mój,
Ty zawsze przy mnie stój …”

Chociaż może ta modlitwa kojarzy się z dzieciństwem i dziećmi, przekonanie o istnieniu i obecności Aniołów, w tym również Aniołów Stróżów, jest jednym z ważnych elementów naszej wiary. Aniołowie są duchami stworzonymi przez Boga dla Jego chwały i pomocy ludziom. Ci, którym Bóg zleca opiekę nad ludźmi, są nazywani Aniołami Stróżami. Opieka ta trwa przez całe nasze ziemskie życie. Każdy z nas ma swojego, “osobnego” Anioła Stróża.

W naszej szkole każda klasa ma również swojego Anioła Modlitwy, który codziennie modli się za uczniów danej klasy i ich rodziny. Tymi Aniołami są nasze kochane Siostry Urszulanki, które wytrwale pamiętają o nas w swoich modlitwach. Aby wyrazić im nasze skromne podziękowanie, 2 października w święto Aniołów Stróżów podczas modlitwy porannej wyraziliśmy im nasze słowa wdzięczności poprzez piękny śpiew Marcelinki oraz wykonane laurki i zawarte na nich słowa.

Dziękujemy za nieustanną modlitwę. Bóg zapłać.